kiyaslabakalim header

Putin’in beyni lakaplı Dugin’in kızına bombalı saldırı

“Putin’in beyni” olarak tanınan uzman Alexander Dugin’in kızı arabasına konulan bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

“Putin’in beyni” olarak tanınan uzman Alexander Dugin’in kızı arabasına konulan bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Vladimir Putin’in en güvendiği danışmanlarından biri olan ve “Putin’in beyni” lakabıyla anılan danışmanı Alexander Dugin’in kızı aracına konulan bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Dugin’in kızı olay yerinde hayatını kaybetti

Aracına düzenlenen bombalı saldırıda araç parçalara ayrıldı ve ne yazık ki Dugin’in kızı Darya Dugina hayatını kaybetti Dugin Son Anda cipe binmekten vazgeçerek faciadan kılpayı kurtulsa da, kızı Darya Dugin Yaşamını yitirdi. Görgü tanıkları, patlamanın son derece şiddetli olduğunu ve aracın alevler içinde kaldığını bildirdi.

 

GERÇEK HEDEF BABASI MIYDI?

Dugina’nın arkadaşı olan Andrey Krasnov, Rusya haber ajansı Tass’a konuştu. Krasnov, bu pusunun Alexander Dugin için düzenlendiğini öne sürdü.

Krasnov, “Bu onun babasının arabasıydı. Darya normalde başka bir araç kullanıyor ancak bugün babasının aracını aldı ve hatta Alexander’da onunla birlikte araca binecekti” dedi. Krasnov, “Ancak Alexander başka bir araçla gitti. Döndüğünde bu facia ilke karşılaştı. anladığım kadarıyla esas hedef Alexander’dı” dedi.

Putin’e yakınlığıyla bilinmekte olan ve Donetsk Halk Cumhuriyeti başındaki Denis Pushilin, bu pusudan Ukrayna’yı sorumlu tuttuğunu belirtti ve Sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Ukrayna rejimi Alexander Dugin’e suikast düzenlemeye çalışırken kızı Darya’yı yok ettiler. Daria’nın gerçek bir Rus kızı olduğunu dile getirdi.

ABDD KIZINA DA YAPTIRIM UYGULUYORDU

Dugin’ in hükümette resmi olarak bir rolü bulunmuyordu, Putin yanlısı Tsargrad TV kanalının yayın yönetmeni olarak görev yapmaktaydı.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM