kiyaslabakalim header

WITCHER 4 NE ZAMAN ÇIKACAK?

WITCHER 1 Witcher, ilk olarak 26 ekim 2007 yılında piyasaya sürüldü, günümüz şartlarına göre grafikleri

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

WITCHER 1

Witcher, ilk olarak 26 ekim 2007 yılında piyasaya sürüldü, günümüz şartlarına göre grafikleri çok beğenilmesede hikaye akışı olarak gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz.

WITCHER 2

Witcher 2 ise 17 Mayıs 2011’de piyasaya çıktı. Artık daha iyi grafikleri ve daha iyi hikaye akışı sunuyor olması, oyuncularını epey sevindirdi. Witcher 1 devam serisi olarak çıkan bu oyun, azda olsa taktiksel değişikliğe uğramıştı, Bunlardan bir tanesi dövüş taktikleriydi. Tabi bunun yanı sıra, ilk oyunun atmosferini yansıtamaması da şikayetler arasındaydı, Fakat oyuncular bu durumdan az da olsa rahatsızlık duyuyor olsada, kısa zamanda bu değişikliğe alıştıklarını dile getirdiler.

WITCHER 3

Ve geldik oyunun son serisi olan Witcher 3’e, 19 mayıs 2015’de çıkan bu seri, gerçekten inanılmaz grafiklere sahip, Witcher 2’nin devam serisi olan bu oyun, Slav mitolojisinedayanan ve paralel evrenler ve ekstra boyutlar gibifantastik bir hikaye akışı sunuyor. Geniş açık dünya haritası ise bir çok oyuncusu tarafından taktir ediliyor. piyasaya çıktığı günün 6. haftasında tam olarak 6 milyon ve üzeri satış yapmış, 2021 de ise bu rakam, 30 milyon’a ulaşmıştır. ve bununla kalmamış 250 site tarafından yılın oyunu seçilmiştir. 2022 yıldında ise satış istatistikleri 40 milyon’a ulaşarak tüm zamanların en çok satan oyunlarından biri haline gelmiştir.  

WİTCHER 4 ÇIKACAKMI

Şimdi gelelim asıl konumuza, Witcher 4 çıkacak mı? yıllardan beri bu soru bitmek, tükenmek bilmedi, Bu nedenden, konuyu araştırdık ve sonuç olarak  Witcher 4’ün şu an için çıkmayacağını öğrendik. Şu an için diyorum, çünkü Witcher’ı geliştiren CD PROJEKT RED   ekibi, yakın zamanda başka bir oyunu piyasaya süreceklerini, fakat bunun Witcher olmayacağını dile getirdi. Cyberpunk 2077 ve buna benzer diğer projelerle  ilgilendiklerini oyun konsollarına uyumlu hale getirmek için çabaladıklarını söyledi ve Witcher dünyasının da kapatılmadığını dile getirerek yakın zamanda olmasada İleriki yıllarda çıkabileceği mesajınıda verdi.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM