kiyaslabakalim header

Gaziantep’te Zincirleme Kaza! (15 kişi hayatını kaybetti!)

Gaziantep’te kazaya müdahale etmek için gelen ambulansa, itfaiye ve İHA’nın canlı yayın aracına yolcu otobüs

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Gaziantep’te kazaya müdahale etmek için gelen ambulansa, itfaiye ve İHA’nın canlı yayın aracına yolcu otobüs çarptı. Bu akılalmaz kazada aralarında 3 sağlık görevlisi, 2 gazeteci, 3 itfaiyecinin de olduğu 15 kişi hayatını ne yazık ki kaybetti, 31 kişi ise yaralandı. Kazayı yapan otobüs şoförü Abdulkadir Memiş ise gözaltına alındı.

T.A.G. Otoyolu’nun Nizip bölümünde feci kaza yapan araca müdahaleye gelen ekip ve İhlas Haber Ajansının canlı yayın aracına, yaklaşık 200 metre geride devrilen ve kayan yolcu otobüsü çarptı.

Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Kazaya müdahale eden 3 itfaiyeci ile 3 sağlık görevlisi ve Şanlıurfa’ya bir başka haber için gönderilen İhlas Haber Ajansı ekibi kazaya şahit oldular ve yaralılara yardım etmek için duran İhlas Haber Ajansı’nın canlı yayın aracının sorumlusu 28 yaşındaki Umut Yakup Tanrıöver ile kameraman 25 yaşındaki Muhammet Abdulkadir Esen, sağlık personelleri Abdullah Küçük, Halil Özden,Tuğba Uzdilli, itfaiye personellerinden Ahmet Polat, Mehmet Bozkurt, yolcular Aziz Birdal, Mehmet Polat, Yusuf Birdal, Umut Ersek, Nuran Tanrıkulu, Muhammet Erpek yaşamını yitirdi.

Ölen 2 kişinin kimliği ise tespit edilemedi

VALİ GÜL: 16 VATANDAŞIMIZ VEFAT ETTİ

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep/Nizip Otoyolu’nda oluşan feci kazada, 16 kişinin vefat ettiğini ve 21 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM