kiyaslabakalim header

GOOGLE HARİTALAR YENİ ÖZELLİKLERİ DUYURDU!

Teknolojinin büyük devi Google,” G Search On” 22 etkinliğinde birçok yeni arama özelliğini tanıttı. Google,

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Teknolojinin büyük devi Google,” G Search On” 22 etkinliğinde birçok yeni arama özelliğini tanıttı. Google, etkinlik süresince yalnızca arama özelliklerini değil, ‘Google Haritalar’ için de yeni birçok özelliği kullanıcılara sunuyor. Daha önce görmediğiniz yerleri, sanki oradaymış gibi deneyimlemenizi ve gezmenizi sağlayacak bu yeni özelliklere bir bakalım:
Google’ın G Search On 22 etkinliğinde, Google Haritalar için tanıttığı birinci özellik Daha önce hiç gitmediğiniz bir yerde, bilmediğiniz sokaklarda ve caddelerdeki önemli yerleri göstermek. Yani ilk defa gittiğiniz bir yerde Google Haritaları açarak size birçok konuda rehberlik etmesini sağlayabilirsiniz.
Örnek vermek gerekirse, daha önce hiç gitmediğiniz bir yere vardığınızda ve Google Haritaları açtığınızda size sunulan mekanlara tıklayarak, diğer kullanıcılar tarafından gerçek fotoğraflarına, videolarına ve yorumlarına erişebileceksiniz. Bu sayede hiç gitmediğiniz yerleri keşfetme imkânınız olacak.

Google Haritalar’a eklenecek bir başka özellik ise gerçekçi görüntüler. Bu özelliği kullanarak dünyada herhangi popüler bir noktayı havadan anlık olarak izleyeceksiniz. Belirli gün ve saatleri de izleyebileceğiniz özellik sayesinde o lokasyonun, o anki trafik durumunu, hava durumunu görebileceksiniz. Bunun yanı sıra otopark doluluk oranlarını veya restoran otopark girişlerine kadar göstermeyi vadeden Google Haritalar, kullanıcılarına tam bir rehberlik sunmayı planlıyor.

Ve sonuncusu ve belki de en güzeli: Live View özelliği. Live View, kullanıcılara telefon kamerasını kullanarak yakın çevredeki önemli noktaları ve lokasyonlara gidilmek istendiğinde, nasıl gidebileceğinizi size gösterecek. Böylelikle yakınlardaki ATM, park, eczane gibi yerlere daha rahat ulaşabileceksiniz.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM