kiyaslabakalim header

ZENDAYA KİMDİR? TOM HOLLAND’IN NİŞANLISI, EUPHORİA OYUNCUSU…

Zendaya 1 Eylül 1996’da doğmuştur. Amerika’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Oakland şehrinde dünyaya gelen ünlü oyuncu

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Zendaya 1 Eylül 1996’da doğmuştur. Amerika’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Oakland şehrinde dünyaya gelen ünlü oyuncu kariyerine ilk olarak bu şehirde dansçı olarak başlamıştır. Küçük yaşlardan beri bazı konservatuar dersleri aldı. Kariyerine ilk giriş yaptığı kısım ise Katy Perry’nin o dönemler hit single’ı olan “Hot N Cold” klibinin Kidz Bop versiyonunda oynadı. Bu onun için ilk ve amatörce sayılsa da ilk profesyonel kariyerine “Macy’s, Mervny’s” ve “Old Navy” de çalışarak başlamış oldu.  

 

2009’da ise belki de hepimizin Zendaya’yı tanımasına sebep olan o dizi yayıma girdi. “Haydi Çalkala” ismi ile bilinen Disney Channel dizisinde Rock Blue olarak oynadı. Bu sayede dizide söylenen bazı şarkılarından birkaçı single olarak yayımlandı. Haydi Çalkala dizinde baş rol olarak ona eşlik eden Bella Thorne, daha sonra 2012 yılında yine aynı dizide rol aldılar. Frenemies isimli bu dizi de Disney Channel dizisi olup Zendaya’nın kariyerinde önemli bir rol oynamıştır. Disney ile Hollywood Records mührü ile anlaşmalı olarak ilk solo albümünü yayımladı.  

 

Haydi Çalkala dizisinin bitiminden bir buçuk yıl sonra “K.C. Undercover” dizisinde başrol olarak yer alıp sevenleri ile arasına uzun mesafe koymadan devam etti. 2019 yılında ise günümüzde de sezonları hala devam etmekte olan “Euphoria” dizisinde yer aldı. 2020 yılında kazandığı Emmy Ödülü ile bu ödülü kazanmış en genç oyuncu ilan edildi. Bu ödülü kazanırken ise 24 yaşındaydı. Özel hayatına gelecek olursak şu anda Tom Holland ile nişanlı olan Zendaya mutlu bir ilişki sürdürmektedir.   

Keşfet

KIYASLA BAKALIM