kiyaslabakalim header

SELENA GOMEZ KİMDİR? KARİYERİ VE HAYATI!

Tam adı ile Selena Marie Gomez, 22 Temmuz 1992 yılında Teksas, Grand Prairie’de doğdu. En

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Tam adı ile Selena Marie Gomez, 22 Temmuz 1992 yılında Teksas, Grand Prairie’de doğdu.
En çok Disney Channel’ın Emmy Ödüllü Waverly Büyücüleri dizisindeki Alex Russo rolüyle tanınır. Miley Cyrus’un oynadığı Disney’in ünlü Hannah Montana dizisinin üç bölümünde rol aldı. Selena daha sonra Another Cinderella Story, Wizards of Waverly: The Movie ve Princess Protection Program gibi filmlerde de rol aldı. Ayrıca Ramona ve Beezus’taki rolüne devam etti. Selena’nın kariyeri müzik dünyasına doğru genişledi; Gomez, pop grubu Selena Gomez and the Scene’nin kurucusu ve solistidir. Kiss and Tell, A Year Without Rain ve When The Sun Goes Down adlı RIAA Gold sertifikalı üç albüm çıkaran grup, Nisan ayı itibarıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde 1.354.000 albüm sattı.

Gomez, Hollywood Records ile rekor bir anlaşma imzaladığından beri Tinker Bell, Another Cinderella Story ve Wizards of Waverly Place gibi filmlerin müziklerine de katkıda bulundu. 2012 yılında Spring Breakers adlı gençlik filminde James Franco gibi bir çok ünlü isimle başrolde yer aldı. 2011’de The Scene ile çıkardığı When The Sun Goes Down adlı üç albümünün ardından Nisan 2013’te Come and Get It’i yayınlayarak dördüncü stüdyosunu ve ilk solo albümünü duyurdu. Ayrıca şarkı Gomez’e ilk liste başarısını getirdi.

Üç ay sonra ikinci single’ı Slow Down’ı çıkardı. İlk single kadar olmasa da o single da hit oldu. Haziran 2013’te Gracie Elliot Teefey adında küçük bir kız kardeşi olan Selena Gomez ablalık duygusunu tattı. 21 Temmuz 2013’teki doğum gününden bir gün önce “Yıldızların Dansı” adlı ilk solo albümünü çıkardı.
Albüm kısa sürede iTunes’da bir numaraya yükseldi. İkinci hit albümü KisandTell’in en iyi şarkıları Tell Me Something I Don’t Know ve Naturally’dir. Ayrıca, Tell me Something I Don’t Know, soundtrack’idir. Kanadalı pop yıldızı Justin Bieber ile olan ilişkisi magazin basınında çok konuşuldu. Ancak beraberlikleri şuan devam etmemektedir.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM