kiyaslabakalim header

GALAXY A54 İNCELEME!

Galaxy A54 5G, Samsung’un 2023 için planlanan en iyi orta sınıf akıllı telefonudur. Galaxy A53

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Galaxy A54 5G, Samsung’un 2023 için planlanan en iyi orta sınıf akıllı telefonudur. Galaxy A53 5G’nin yerini alır ve birçok özelliği geliştirir.
Galaxy A54 ,5G ile ilgili en heyecan verici şey Exynos 1380 yonga seti, bu Galaxy A53 5G’de kullanılan Exynos 1280 yonga setinden daha güçlü olmasıdır. 5nm yonga setindeki dört güçlü işlemci çekirdeği ve daha güçlü bir GPU sayesinde Galaxy A54 5G, Galaxy A53 5G’ye göre işleme operasyonlarında yüzde 20 ve oyunlarda yüzde 26 daha hızlı. Performansı, ağır oyunları oynamak için yeterince iyi olduğu kanıtlanmış Galaxy A52’nin 5G Snapdragon 778G işlemcisine benziyor.

Galaxy A54 5G’nin ana kamerası geliştirildi. Daha büyük piksellere (1µm), geliştirilmiş OIS’ye ve tüm piksellerde otomatik odaklamaya sahip 50 MP sensör kullanır. Bu, telefonun öncekinden daha hızlı odaklanmasına, daha keskin ve parlak fotoğraflar çekmesine ve zorlu aydınlatma koşullarında daha akıcı videolar kaydetmesine olanak tanır. Ön ve arka kamera ile  30fps video kaydı yapabilmektedir.
Galaxy A54 5G, Galaxy A5x serisinin cam sırtlı ilk akıllı telefonu. Önde ve arkada Gorilla Glass koruması vardır, yani daha iyi bir tutuş sunar ve plastik sırtlı Galaxy A53 ve önceki Galaxy A5x serisi akıllı telefonlara göre çizilmeye karşı daha dayanıklıdır.

Güney Koreli şirkete göre yeni telefonunun ekran parlaklığı 1000 nite kadar çıkabiliyor. Ayrıca Vision Booster sayesinde güçlü ortam ışığında daha doğru renkler gösterebiliyor. Mavi emisyonları azaltmak için Full HD çözünürlüğe, 120 Hz yenileme hızına, HDR10 sertifikasına ve SGS sertifikasına sahip 6 inç Super AMOLED ekrana sahiptir. Ayrıca Samsung Galaxy A54 5G’de stereo hoparlörler yer alıyor. Hoparlörlerin daha derin bas ve daha yüksek ses seviyesi sunduğu söyleniyor. Depolama alanını genişletmek için microSD kart yuvasına bağlayın ve telefon iyi bir multimedya oynatıcı olabilir.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM