kiyaslabakalim header

TWİTTER ÜCRETSİZ MAVİ TİKLERİ KALDIRACAĞINI AÇIKLADI!

Twitter’ın eski doğrulama sistemi ve ücretsiz mavi tiklerin ne zaman kaldırılacağı belli oldu. Açıklamaya göre

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Twitter’ın eski doğrulama sistemi ve ücretsiz mavi tiklerin ne zaman kaldırılacağı belli oldu. Açıklamaya göre eski muayene işaretleri 1 Nisan’dan itibaren kalkacak. Ancak şaka olabileceği iddia ediliyor. Dünyanın en popüler platformlarından biri Twitter, Elon Musk’ın
milyar dolara devralmasından bu yana köklü değişikliklere uğradı. Bunlardan en büyüğü Twitter Blue’ya doğrulama rozetlerinin eklenmesiydi. Bu kararla birlikte kullanıcılar, doğrulanmış bir hesaba sahip olmak için Twitter’a ödeme yapmak zorunda kalacaktı. Geçmişte bir onay kartına sahip olan kullanıcılar, ödeme yapmazlarsa geçişlerini kaybederler.
Şimdi ise bu konuda yeni bir gelişme yaşandığı belirtildi. Konu, platformdaki resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşımdı. Bu gönderiden itibaren, ücretsiz doğrulama rozetleri 1 Nisan’dan itibaren kaldırılacaktır. Ancak konuyla ilgili bir belirsizlik var. Çünkü 1 Nisan tüm dünyada şaka günü olarak biliniyor. Teknoloji dünyasında bunun Elon Musk tarafından yapılmış bir şaka olabileceğine de inanılıyor.
Açıkçası, Elon Musk bir trol kişiliğine sahip. Hal böyle olunca milyarder patronun Twitter’da kullanıcıları korkutmaya çalışıyor olma ihtimali çok yüksek. Amaç, milyonlarca doğrulanmış hesap sahibinin Twitter Blue’ya abone olmasını sağlamak olabilir. Bu konuda garip bir şey daha var. Musk, Twitter’daki yeni özellikleri genellikle hesabı üzerinden duyurur. Bu kez “Twitter Onaylı” bir hesap kullanıldı.
Mesaj 1 Nisan yerine başka bir zamandan bahsetmiş olsaydı, bundan şüphe etmezdik. Kararın doğru olup olmadığını o gün göreceğiz.
Doğrulanmış bir Twitter hesabından gelen bir mesajda şunlar yazıyordu:

“1 Nisan’da eski destek programını sonlandıracağız ve onayları kaldırmaya başlayacağız. Twitter’da desteklerini sürdürmek isteyenler Twitter Blue’ya kaydolabilirler.”

Keşfet

KIYASLA BAKALIM