kiyaslabakalim header

One Plus 11 Jupiter Rock Edition Satışa Sunuldu!

Geçtiğimiz günlerde OnePlus’ın tasarım açısından dünyanın bir numarası olacak bir model üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Geçtiğimiz günlerde OnePlus’ın tasarım açısından dünyanın bir numarası olacak bir model üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Hatta bugün satışa çıkan OnePlus 11 sürümüyle de bu durum doğrulandı. Peki bu cihazı serinin diğer üyelerinden farklı kılan ne? İşte OnePlus 11 Jupiter Rock Edition donanımı, tasarım özellikleri ve fiyatı…

Birkaç yıl önce fiyat/performans akıllı telefonlarında ön plana çıkan OnePlus, bu sefer tasarım tarafında fark yaratarak diğerlerinden sıyrılmak istedi. Jupiter Rock Edition olarak satılan cihaz, akıllı telefon endüstrisine özgü bir 3D mikro kristalli kaya kullandı. Bu özel olarak formüle edilmiş malzemeyi işlemek için 9 farklı üretim adımından geçmektedir. Ancak sürecin verimliliği yüzde 25 seviyesinde olduğu için maliyetleri de artırıyor. Yine de akıllı telefona benzersiz bir his ve doku kazandırmayı başarıyor. Bir benzetme örneği olarak, cihaza dokunulduğunda mermer benzeri soğuk bir yüzey hissedildiği söylenebilir.

Yeni model, serinin diğer üyeleri gibi gücünü Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2’den alıyor. 4 nm teknolojisi kullanılarak üretilen çipte 1 x 3.19 GHz ARM Cortex-X3, 2 x 2.8 GHz ARM Cortex-A715, 2 x 2.8 GHz ARM Cortex-A710 ve 3 x 2.0 GHz ARM Cortex -A510 bulunuyor. Ayrıca Ray Tracing teknolojisini destekleyen bir Adreno 740 GUI’ye sahiptir. Ön tarafta, delik şeklinde düzenlenmiş 16 megapiksellik bir selfie kamerası var. Arkada OIS destekli 2x telefoto lensli 50MP Sony IMX890 birincil sensörler, 8MP Sony IMX581 ve 32MP Sony IMX709 RGBW ikincil sensörler içeren üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Cihazda 12/16 GB LPDDR5x RAM ve 256/512 GB UFS .0 dahili hafıza bulunuyor. Ayrıca oyunlar, ısınmayı minimumda tutan VC sıvı soğutma sistemine sahiptir. Son olarak, 100W hızlı şarj desteğine ve çift SIM, 5G, WiFi 6, Bluetooth 5.3, GNSS, NFC ve USB Type-C gibi teknolojilere sahip 5.000mAh pil içerdiğini varsayalım.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM