kiyaslabakalim header

Whatsapp Sesli Durum Özelliği Geldi!

Meta, WhatsApp üzerinde sürekli olarak yeni özellikler denemeye devam ediyor. Son güncellemeyle birlikte WhatsApp’a anlamsız

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Meta, WhatsApp üzerinde sürekli olarak yeni özellikler denemeye devam ediyor. Son güncellemeyle birlikte WhatsApp’a anlamsız görünen bir sesli durum özelliği eklendi. Bu özelliğin ne amaçla geldiği, ne işe yarayacağı ve kimler tarafından kullanılacağı henüz net değil. İşte WhatsApp sesli durum özelliği hakkında daha fazla detay:

WhatsApp Sesli Durum özelliği, kararlı sürüme eklenmeye başlandı. Bu özellik, adından da anlaşılacağı gibi kullanıcılara ses kaydı yapma ve bu kayıtları WhatsApp durumu üzerinden paylaşma imkanı sağlıyor. Ses kayıtları en fazla 30 saniye uzunluğunda olabiliyor. İlerleyen zamanlarda bu sürenin artırılması da mümkün olabilir.

Ses kayıtları, durum güncellemelerinde sağ alt köşede yer alan bir bölümde görüntüleniyor. Kullanıcılar, ses kaydını paylaşmadan önce dinleyebilme imkanına sahip olacak ve böylelikle paylaşımları üzerinde kontrol sahibi olabilecek. Özellik, ses kaydını herkese veya sadece belirli kişilere gönderme seçeneği sunuyor. Tamamen kullanıcı odaklı bir özellik olarak tasarlanmış.

WhatsApp Sesli Durum güncellemeleri, tıpkı normal durum gibi 24 saat sonra silinecek. Ancak kullanıcılar istedikleri takdirde önceden de silme seçeneğine sahip olacaklar.

Bu özellik aslında Mart ayında duyurulmuştu. Yeni WhatsApp sesli durum özelliğini nasıl buldunuz ve eklenmesi gereken detaylar nelerdir?

Keşfet

KIYASLA BAKALIM