kiyaslabakalim header

Asus ROG Ally Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu! İşte Tüm Detaylar!

Asus’un yeni oyun el bilgisayarı ROG Ally, Windows 11 işletim sistemiyle birlikte oyun dünyasında büyük

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Asus’un yeni oyun el bilgisayarı ROG Ally, Windows 11 işletim sistemiyle birlikte oyun dünyasında büyük bir etki yaratmaya hazırlanıyor. Türkiye’de bulunan kullanıcılar için ön siparişe açılan ROG Ally, 01 Haziran-13 Haziran tarihleri arasında 25.999 TL ön sipariş fiyatıyla Vatan Bilgisayar’ın web sayfasında satışa sunuluyor olacak.Ayrıca, ROG Ally ön siparişini veren kullanıcılar, 2.075 TL değerindeki ROG Cetra True Wireless Kulaklık için sadece 4.956 TL ödeyerek sahip olabilecekler. Parlak ve yüksek yenileme hızına sahip dokunmatik ekranı sayesinde oyuncular, dış mekanda bile içeriklerini net bir şekilde görebiliyorlar. ROG Ally, 608 gram hafif tasarımı ve ergonomik tutma yerleriyle tüm gün rahatlıkla taşınabiliyor.

ROG Ally, RDNA 3 grafikli AMD Ryzen Z1 serisi işlemci ve tamamen yeni bir APU ile donatılmış olup, görülmemiş seviyelerde oyun performansı sunmayı hedefliyor. Hafif bağımsız oyunlardan grafiksel olarak yoğun AAA oyunlara kadar her tür oyunu destekleyen ROG Ally, bu performansı, ROG’un Zero Gravity termal sistemi sayesinde elde ediyor.

ROG Ally’nin amiral gemisi oyun performansı için eşleşen bir panel gerekiyor ve bu alanda hayal kırıklığına uğratmıyor.Ekran ayrıca 500 nit maksimum parlaklığa sahip olup, oyuncuların açık hava gibi zorlu ortamlarda bile aksiyonu rahatlıkla takip etmelerini sağlıyor. Dokunmatik ekran ayrıca Windows masaüstünde sorunsuz gezinmeye olanak tanıyor, böylece oyuncular ayarları değiştirmek veya bir sonraki oyunlarını yüklemek için kolayca işlem yapabiliyorlar. Nerede olursa olsun en yeni ve en iyi oyunlara erişme imkanı sunan Ally, oyuncuları zaferlere taşımayı hedefliyor. Ally’nin kumanda kolları ve düğmeleri veya Windows’un güçlü dokunmatik ekran desteği sayesinde Windows masaüstünde gezinmek sorunsuz bir deneyim haline geliyor.

Ayrıca, hızlı performans modu geçişleri, oyun başlatıcısı, oyun içi izleme yazılımı, Aura Sync desteği ve daha fazlasıyla özelleştirilmiş Armoury Crate Özel Sürümü, ROG Ally ile birlikte sunuluyor. ROG ayrıca kullanıcılara Ally’lerini açtıklarında Xbox Game Studios, Capcom, HoYoverse, Level Infinite, 505 Games, Team 17, Nacon, Techland, Squanch Games ve Fatshark gibi şirketler tarafından desteklenen yüzlerce harika oyunun bulunduğu Xbox Game Pass Ultimate’ın 90 günlük deneme sürümünü sunuyor.

ROG Ally, ülkemizde 01 Haziran-13 Haziran tarihleri arasında 25.999 TL ön sipariş fiyatıyla Vatan Bilgisayar’ın web sitesinde satışa sunulacak. Ayrıca, ROG Ally ön siparişini veren kullanıcılar, 4.956 TL değerindeki ROG Cetra True Wireless Kulaklık için sadece 2.075 TL ödeyerek sahip olabilecekler.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM