kiyaslabakalim header

WatchOS 10 Tanıtıldı

Apple’ın uzun süredir beklenen WWDC 2023 etkinliği sonunda gerçekleşti. Etkinlikte, yeni elektronik ürünler ve yazılımlarla

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Apple’ın uzun süredir beklenen WWDC 2023 etkinliği sonunda gerçekleşti. Etkinlikte, yeni elektronik ürünler ve yazılımlarla birlikte watchOS 10 da tanıtıldı. İşte watchOS 10’un özellikleri!

Apple, etkinlikte yeni yazılımların yanı sıra Mac Pro, 15 inç Macbook Air, Mac Studio ve iMac bilgisayarlarını da duyurdu. Yeni cihazlar, özellikleriyle dikkat çekti. Şimdi watchOS 10’un özelliklerine geçelim.

watchOS 10 ile birlikte birçok uygulama yeniden tasarlandı. Ayrıca Apple Watch saatlere iPhone’lardaki gibi widget desteği eklendi. Bu widgetlar sayesinde istediğiniz bilgileri ana ekranda görebilirsiniz. Ayrıca, arka plan rengi artık saat zamanına göre otomatik olarak değişecek. Örneğin, akşam saatlerinde karanlık tema otomatik olarak aktif olacak. Ayrıca, Antrenman uygulamasına Bisiklet Sürme özelliği, Pusula ve Haritalar entegre edildi. Bunun yanı sıra, Antrenman’ı iPhone’da Canlı Etkinlik olarak izleyebileceksiniz.
watchOS 10 ile birlikte Mental Health adında yeni bir uygulama da geliyor. Bu uygulama, kullanıcıların zihinsel sağlığını ölçmelerine olanak tanıyor.

Bu yeni özelliklerle birlikte watchOS 10, Apple Watch kullanıcılarına daha kullanışlı ve işlevsel bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM