kiyaslabakalim header

Asus Zenfone 10 Geliyor!

Asus, oyun odaklı cihazlarıyla akıllı telefon pazarında önemli bir yer edinmiştir ve şimdi amiral gemisi

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Asus, oyun odaklı cihazlarıyla akıllı telefon pazarında önemli bir yer edinmiştir ve şimdi amiral gemisi serisi Zenfone için çalışmalarına devam etmektedir. Zenfone serisinin son üyesi için hazırlıklar tamamlanmış durumdadır ve resmi bir paylaşımla tanıtım tarihi açıklanmıştır.

Asus Zenfone 10, 29 Haziran tarihinde tanıtılacak. Şirket, bu modelle boyut olarak alışık olmadığımız bir yaklaşım benimsemiştir. Serinin en önemli özelliklerinden biri, biraz daha küçük bir boyuta sahip olmasıdır. Donanım açısından amiral gemisi özelliklere sahip olan bu modelin çıkış tarihi duyurulmuştur.

Asus Zenfone 10 hakkında daha önce birçok sızıntı bilgi ortaya çıkmıştır. Hatta şirketin yanlışlıkla yaptığı bir paylaşımda, cihazın yaklaşık satış fiyatı olan 749 USD açıklanmıştır.

Önemli kaynaklar, cihazın özelliklerini ortaya çıkarmıştır. Asus Zenfone 10, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisini kullanacak. Geekbench performans testinde 16 GB RAM ile görülmüştür, ancak şirketin farklı RAM seçenekleri sunması beklenmektedir. Cihaz, Android 13 işletim sistemiyle kutudan çıkacak. Performans testinde tek çekirdekli olarak 2.008 ve çok çekirdekli olarak 5.454 puan elde etmiştir.

Sızan bilgilere göre Asus modeli, OIS destekli 200 megapiksel bir ana kameraya sahip olacak. Ön panelde 120 Hz yenileme hızına sahip 6.3 inç AMOLED ekran bulunacak. Ayrıca, IP68 toz ve su geçirmezlik sertifikasına sahip olması beklenen model, üç farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürülecektir.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM