kiyaslabakalim header

Xbox Series S 1TB sürümü tanıtıldı!

Microsoft, Summer Game Fest etkinliğinde duyurulan yeni Xbox Series S modeli ile ilgili olarak önemli

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Microsoft, Summer Game Fest etkinliğinde duyurulan yeni Xbox Series S modeli ile ilgili olarak önemli bilgiler paylaşıldı. Xbox Game Studios CEO’su Phil Spencer, 1TB depolama alanına sahip olan karbon siyahı Xbox Series S’in yakında oyuncularla buluşacağını açıkladı.

Yeni Xbox Series S’in en dikkat çeken yeniliklerinden biri, depolama kapasitesindeki artış oldu. Yeni konsol, 512GB olan depolama alanını ikiye katlayarak 1TB dahili depolamaya sahip olacak. Microsoft, yeni konsolun 349 dolar fiyatla satışa çıkacağını duyurdu.

Bunun yanı sıra, yeni bir renk seçeneği de tanıtıldı. “Karbon siyahı” olarak adlandırılan bu model, daha koyu bir kaplamaya sahip olacak. Bu renk seçimi, Xbox Series X ve Xbox Wireless Controller’ın mat kaplamasıyla uyumlu bir görünüm sunacak.

Xbox Series S 1TB versiyonu, karbon siyahı renk seçeneğiyle birlikte 1 Eylül’de ön siparişe açılacak. Bu tarih, merakla beklenen Starfield adlı uzay-aksiyon oyununun çıkış tarihine yakın bir zamana denk geliyor. Oyunculara daha fazla depolama alanı sunarak 512GB Series S’nin etkileyici hızını ve performansını koruyacaklarını ifade etti.

349 dolarlık fiyatıyla yeni Xbox Series S, oyunculara daha fazla depolama alanı ve şık bir konsol vaat ediyor. Ancak ülkemize ne zaman geleceği henüz belirsizliğini koruyor.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM