kiyaslabakalim header

E-Doblo Türkiye’de!

Geçtiğimiz haftalarda yeni Doblo’dan bahsetmiştik ve şimdi resmi Türkiye lansmanı yapıldı. Türkiye’de satışa sunulan Doblo

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Geçtiğimiz haftalarda yeni Doblo’dan bahsetmiştik ve şimdi resmi Türkiye lansmanı yapıldı. Türkiye’de satışa sunulan Doblo modelinin elektrikli versiyonu olan e-Doblo ile ilgili güzel haberler geliyor. İşte e-Doblo ile ilgili detaylar:

Yeni Doblo, birçok teknolojiyi bir araya getiren yenilenen versiyonuyla dikkat çekiyor. Elektriklenme yolunda atılan ilk adım olan e-Doblo, Türk kullanıcıları mutlu edecek bir seçenek sunuyor. Fiat Professional hafif ticari model ailesindeki ilk elektrikli otomobil olan e-Doblo, özellikle ticari amaçlı kullanıma uygun bir seçenek olarak öne çıkıyor.

e-Doblo, 100 kW elektromotor ve 50 kW/saat batarya kapasitesi ile WLTP döngüsünde 280 km’nin üzerinde bir menzil sunuyor. Hızlı Şarj özelliği sayesinde 100 kW’a kadar şarj gücüyle, sadece 30 dakikada yüzde 80 şarj seviyesine ulaşabiliyor. Bu özellik, ticari kullanıcılar için şarj süresini minimize ederek zaman kaybını engelliyor. e-Doblo’nun Türkiye’de satışa sunulması planlanan tarih ise 2023 yılının son çeyreği.

Yeni Doblo’nun dikkat çeken özelliklerinden biri de sportif duruşu. Yenilenen görünümüyle Doblo daha sportif bir görünüme sahip oldu. Geniş bir tampon ve daha ince bir ızgara ön tarafta öne çıkıyor. Arka tarafta ise dikey olarak yerleştirilmiş stop lambaları ve tek parça bir bagaj kapağı bulunuyor. Bu kapak, Combi, Cargo gibi farklı modellerde çift veya tek kapak seçenekleriyle sunuluyor. Elektrikli model e-Doblo’nun fiyat listesi henüz yayınlanmadı.

Siz Yeni Fiat Doblo fiyat listesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Keşfet

KIYASLA BAKALIM