kiyaslabakalim header

Burak Özçivit Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında…

Burak Özçivit, 24 Aralık 1984 tarihinde İstanbul, Türkiye’de doğan Türk oyuncudur. Lise eğitimini Beşiktaş Atatürk

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Burak Özçivit, 24 Aralık 1984 tarihinde İstanbul, Türkiye’de doğan Türk oyuncudur. Lise eğitimini Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü’nde eğitim aldı.

Oyunculuk kariyerine 2003 yılında “Eksi 18” adlı gençlik dizisi ile başladı. Ardından “Zoraki Koca”, “Baba Ocağı” ve “Canım Babam” gibi televizyon dizilerinde rol aldı. Ancak gerçek çıkışını 2009-2010 yıllarında yayınlanan “Muhteşem Yüzyıl” adlı tarihi drama dizisindeki Malkoçoğlu karakteri ile yapmıştır. Bu dizi, Türkiye’de büyük bir popülarite kazandı ve Burak Özçivit’in tanınırlığını artırdı.

2013 yılında “Çalıkuşu” adlı dizide Kamuran karakterini canlandırdı ve performansı büyük beğeni topladı. Daha sonra “Kara Sevda” adlı romantik drama dizisinde Kemal Soydere rolüyle izleyicilerin karşısına çıktı ve bu rolüyle uluslararası alanda da tanınmaya başladı. Bu dizi sayesinde birçok ödül kazandı ve kariyerindeki başarıyı pekiştirdi.

Sinema dünyasında da yer alan Burak Özçivit, 2016 yılında “Kardeşim Benim” adlı komedi filmiyle sinema sektöründe de kendini gösterdi. Ayrıca “Can Feda” ve “Mehmetçik Kut’ül Amare” gibi savaş temalı filmlerde de başrol oynadı.

Özel hayatında ise oyuncu Fahriye Evcen ile evlidir ve bu evlilikten bir kız çocukları bulunmaktadır. Sosyal sorumluluk projelerine de aktif olarak katılan Burak Özçivit, hayvan hakları ve çocukların eğitimi gibi konularla ilgilenmektedir.

Burak Özçivit, yakışıklı görünümü, oyunculuk yeteneği ve popülaritesi ile Türkiye’nin en sevilen ve tanınan oyuncularından biridir.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM