kiyaslabakalim header

Xiaomi 13T İçin Geri Sayım !

Xiaomi, yakın bir zamanda piyasaya sürmeye hazırlandığı Xiaomi 13T modeli için geri sayıma başladı. Henüz

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Xiaomi, yakın bir zamanda piyasaya sürmeye hazırlandığı Xiaomi 13T modeli için geri sayıma başladı. Henüz çok fazla sızıntı olmamış olsa da, son zamanlarda bu modelle ilgili gelişmeler yaşanmaya başladı. Xiaomi 13T, IMEI veri tabanında yerini aldı ve bu da cihazın yakında tanıtılacağı söylentilerinin ortaya çıkmasına neden oldu.

Xiaomiui’nin haberine göre, Xiaomi 13T modeli 2306EPN60G IMEI veri tabanında ortaya çıktı. Henüz cihazın özellikleri hakkında herhangi bir bilgi verilmese de, yakın bir zamanda tanıtılacağı iddialarını doğruluyor.

Xiaomi 13T modelinin Çin’de satışa sunulması beklenmiyor, sadece global pazardaki kullanıcılara hitap edeceği söylentiler arasında. Ayrıca, önceki modelinin ülkemizde satışa çıktığını göz önünde bulundurursak, cihazın tanıtıldıktan kısa bir süre sonra Türkiye pazarına giriş yapması muhtemel görünüyor.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Xiaomi 12T ve 12T Pro modelleri bulunuyor. Serinin Pro modeli, kamera özellikleriyle dikkat çekiyor. 200 megapiksel ana kameraya sahip olan bu model, Xiaomi Mega Nights özelliği ile gece çekimlerinde üstün performans sergiliyor. Ayrıca, ana kamerayla birlikte 8 megapiksel ultra geniş açılı ve 2 megapiksel makro sensör de bulunuyor.

Xiaomi 12T Pro modelinde Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi kullanılıyor. Bu işlemci, 4 nm fabrikasyon süreciyle üretilen bir yonga setidir ve içerisinde bir adet 3.2 GHz ARM Cortex-X2 (Kryo), üç adet 2.8 GHz ARM Cortex-A710 ve dört adet 2.0 GHz ARM Cortex-A510 çekirdekleri ile Adreno grafik birimi bulunmaktadır.

Serinin standart modeli olan Xiaomi 12T modeli ise 108 megapiksel ana kamera sensörüne sahip olacak. MediaTek Dimensity 8100 Ultra işlemcisiyle satışa sunulacak olan bu cihaz, 5 nm teknolojisiyle üretiliyor. Dimensity 8100 Ultra modelinin yarı iletken tedariki ise TSMC tarafından gerçekleştirilecek.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM