kiyaslabakalim header

AirPods Pro ile Ateşinizi Ölçebileceksiniz!

Apple, kablosuz kulaklık piyasasına sunduğu AirPods modelleri ile büyük bir ilgi gördü. İlk nesil AirPods’larla

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Apple, kablosuz kulaklık piyasasına sunduğu AirPods modelleri ile büyük bir ilgi gördü. İlk nesil AirPods’larla başlayan bu macera, AirPods Pro’nun ikinci nesline kadar uzandı. Şimdi ise gündemde, AirPods Pro’nun gelecek yeni modeli var ve bu modele dair çarpıcı iddialar ortaya atıldı. Son bilgilere göre, yeni AirPods Pro’nun ateş ölçme özelliğine sahip olacağı söyleniyor.

Apple, ses ürünleri serisi için bir dizi yeni sağlık özelliği üzerinde çalışıyor. Bunlardan ilki, AirPods ile işitme testi yapabilme özelliği. Apple, bu konuda özellikle engelli kullanıcılara odaklanıyor. Şu anda iOS, işitme kaybı olan kullanıcılar için odyogram profilleri ayarlamayı destekliyor, ancak bu ayarların daha da geliştirileceği biliniyor.

Ayrıca sızıntılara göre Apple’ın daha büyük planları da bulunuyor. AirPods Pro’yu bir işitme cihazı olarak konumlandırma araştırmalarına başlandığı söyleniyor. Şirketin, bu girişimin bir parçası olarak, geleneksel işitme cihazları konusunda deneyimi olan mühendisleri işe aldığı belirtiliyor. Apple’ın AirPods cihazlarının işlevselliğini artırmak için çalıştığı açıkça görülüyor.

Apple’ın üzerinde çalıştığı diğer yeni AirPods özelliği ise kulaklıkların vücut sıcaklığını ölçebilmesi. Aslında, dahili sıcaklık sensörü, şirketin Watch Series 8 ve Watch Ultra modellerinde sunduğu bir özelliktir. Bir sıcaklık sensörü, kulak kanalından bileğe göre daha iyi ve hassas veriler sağlayabilir. Bu da cihazın ateş ölçümü için uyumlu hale gelmesini sağlar.

Bu özelliklerin önümüzdeki AirPods Pro sürümünde yer alması bekleniyor, ancak çalışmaların gecikme olabileceği unutulmamalıdır. Ayrıca, yakın bir gelecekte Apple’ın AirPods Pro’yu USB-C şarj kutusuyla yenilemeyi planladığı ve şirketin tüm ses ürünlerinin nihayetinde Lightning bağlantısından uzaklaşacağı söyleniyor. Bu geçiş, Apple’ın AB’nin yeni ortak ücretlendirme standardına uyum sağlamak için yapması gereken bir hamlenin bir parçası olarak görülüyor.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM