kiyaslabakalim header

Celal Şengör, Yapay Zekâ ile Kendisine İlahi Söyletenlere “Reziller” Dedi!

Fatih Altaylı, Celal Şengör’ün yapay zekâ ile kendi sesini kullanarak ilahi söyleten kişilere karşı yasal

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Fatih Altaylı, Celal Şengör’ün yapay zekâ ile kendi sesini kullanarak ilahi söyleten kişilere karşı yasal işlem başlatacağını duyurdu. Yapay zekâ kullanılarak bir kişinin sesiyle şarkıların icra edilmesi, ülkemizde hızla popüler hale geldi. Sosyal medyada, beklenmedik kişilerin ağzından beklenmedik şarkıları duymaya başladık. Bunlardan son örneklerden biri de Celal Şengör oldu.

Son günlerde paylaşılan ve hızla yayılan bir video, Celal Şengör’ün sesinden Fatih Koca’nın “Bismillah” isimli eserinin icra edildiğini gösteriyordu. Bugün, Şengör, bu yapay zekâ uygulamalarına karşı sert bir açıklama ve eylem planıyla tepki gösterdi.

Şengör’ün yakın arkadaşı olan Fatih Altaylı, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Şengör’ün bu tür örnekleri yapanlar hakkında “Bu tam anlamıyla ahlaksızlıktır. Rezillik. Birinin yapmadığı bir şeyi yapıyor gibi göstermek büyük bir sahtekârlık, aşağılık bir davranıştır.” dediğini belirtti.

Daha da önemlisi, Altaylı, Şengör’ün bu paylaşımı hazırlayanlar hakkında yasal işlem başlatacağını ve dava açacağını duyurdu.

Bu dava açıldığında, mahkemenin vereceği karar, Türkiye’de emsal niteliğinde bir karar olabilir.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM