kiyaslabakalim header

Tesla Cybertruck Üretimine Başladı!

Tesla, 2019 yılında tanıttığı Cybertruck modeliyle büyük bir ilgi topladı. Benzersiz tasarımıyla geleceğe ait bir

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Tesla, 2019 yılında tanıttığı Cybertruck modeliyle büyük bir ilgi topladı. Benzersiz tasarımıyla geleceğe ait bir araç izlenimi veren bu etkileyici elektrikli araç, birçok kişinin dikkatini çekti ve ön siparişe açıldığında büyük ilgi gördü. Ancak Tesla, Cybertruck’ın üretimine planlandığı gibi başlayamadı. Son paylaşımıyla birlikte ise artık durumun değiştiğini görüyoruz.

Tesla, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla Cybertruck üretimine başladığını duyurdu. Buna göre Tesla’nın elektrikli pick-up modeli, Texas Gigafabrikası’nda üretim bandından ilk kez indirildi. Uzun süredir beklenen modelin üretim krizi sona erdi.

Elon Musk, 2019 yılında Cybertruck’ı tanıttığında otomobil dünyasını sarsmıştı. Tesla Cybertruck, tasarımıyla diğer araçlardan farklılaşırken, sahip olduğu özelliklerle de oldukça iddialı bir araç olarak lanse edildi. Üç farklı motor seçeneğiyle sunulacağı açıklanan araç, o dönemdeki fiyatlarıyla da dikkat çekti.

2019 yılında açıklanan Cybertruck fiyatları şunlardı:

  • Tek motorlu Cybertruck: 39.900 dolar
  • Çift motorlu Cybertruck: 49.900 dolar
  • Üç motorlu Cybertruck: 69.900 dolar

Ancak bu fiyatlar, neredeyse dört yıl geçmesine rağmen hala geçerli değil. Son dönemde küresel ekonomik kriz ve enflasyon gibi faktörlerle birlikte Tesla, araçların fiyatlarını 2021’de güncelledi. Bu nedenle Tesla Cybertruck’ın daha yüksek fiyatlarla sunulması bekleniyor.

Tesla, Cybertruck üretimine başlayarak ve ilk aracı üretim bandından indirerek eylül ayında teslimat yapmayı planlıyor. Ancak Teksas’taki dev fabrikanın Cybertruck üretimini tam kapasiteyle gerçekleştirmesi için 2024 yılını beklemek gerekecek. Bu süre zarfında Cybertruck üretimi sınırlı olacaktır.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM