kiyaslabakalim header

POCO M6 Pro 5G’nin özellikleri belli oldu!

POCO cephesi, geçtiğimiz sene M5 serisini tanıtıp kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Şimdi ise POCO M6 serisinin

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

POCO cephesi, geçtiğimiz sene M5 serisini tanıtıp kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Şimdi ise POCO M6 serisinin tanıtımına yönelik geri sayım başlamış durumda. POCO M6 Pro modeli ile ilgili ilk bilgiler de gün yüzüne çıktı. Bu merakla beklenen akıllı telefon kullanıcılara neler sunacak?

POCO M6 Pro 5G modeli, Hindistan’daki varyantı için 23076PC4BI model numarasıyla BIS veri tabanında görüntülendi. Bu, akıllı telefonun global varyantı için de yakında önemli gelişmelerin yaşanacağı anlamına gelmektedir.

Yapılan iddialara göre, POCO M6 Pro’nun Redmi Note 12R’nin yeniden markalanmış bir versiyonu olacağı belirtiliyor. Her ne kadar tasarım açısından değişiklikler olsa da, özellikler bakımından iki cihazın büyük ölçüde benzer olması bekleniyor.

Redmi Note 12R modelinde, 6.79 inç boyutunda, FHD+ çözünürlüklü ve 90 Hz tazeleme hızına sahip delikli bir LCD panel bulunuyor. Ayrıca, sektör standartlarına uygun olarak oldukça ince çerçevelere sahip.

Akıllı telefonda Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 işlemcisi kullanılıyor. Ayrıca, 50 Megapiksel ana kamera, 2 Megapiksel derinlik sensörü ve 5 Megapiksel selfie kamerası ile çift kamera kurulumu bulunuyor.

POCO M6 Pro’da 4/6/8 GB RAM seçenekleri ve 128/256 GB depolama seçenekleri sunulacak. Cihaz, Android 13 tabanlı MIUI 14 ile kutudan çıkar çıkmaz kullanıcılara sunulacak ve 18W hızında şarj olan 5.000 mAh’lik bir pil ile güçlendirilecek.

İşte Redmi Note 12R / POCO M6 Pro modelinin özellikleri:

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2
RAM: 4 GB, 6 GB, 8 GB
Depolama: 128 GB, 256 GB
Pil: 5.000 mAh (18W hızlı şarj desteği)
Ön Kamera: 5 Megapiksel
Arka Kamera: 50 Megapiksel ana kamera + 2 Megapiksel derinlik sensörü
Ekran: 6.79 inç boyutunda, FHD+ çözünürlüklü delikli LCD panel, 90 Hz tazeleme hızı
POCO M6 Pro’nun tüm bu özellikleri ile akıllı telefon severlere ilgi çekici bir seçenek sunması bekleniyor. Ancak, kesin bilgilerin resmi tanıtımdan sonra netleşeceğini unutmamakta fayda var.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM