kiyaslabakalim header

Google Keep’te artık aynı Word’deki gibi başlık düzeni oluşturabileceksiniz! İşte detaylar…

Google Keep, geniş bir cihaz yelpazesinde kullanılabilen popüler bir not alma hizmeti olarak öne çıkıyor.

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Google Keep, geniş bir cihaz yelpazesinde kullanılabilen popüler bir not alma hizmeti olarak öne çıkıyor. Ancak, bu özelliğine rağmen uzun bir süredir kullanıcılar, metin düzenleme özelliklerinin daha gelişmiş hale getirilmesini talep ediyordu. Sonunda Google, bu talepleri dikkate alarak Google Keep uygulamasında metin düzenleme seçeneklerini güncelledi.

Google Keep Android uygulamasının kodları incelendiğinde, metin düzenleme ile ilgili gizlenmiş bölümler keşfedildi. Bir Twitter kullanıcısı, bu gizli özellikleri etkinleştirmeyi başararak bunları paylaştı.

Diğer üç düğme ise çeşitli metin stillerini uygulamayı kolaylaştırır: Kalın, İtalik ve Altı Çizili. Videoda gösterilen son seçenek olan “T”, seçili metindeki tüm biçimlendirmeleri sıfırlamak için kullanılır.

İlginç bir şekilde, metin düzenleme seçenekleri onay kutuları dahil bile sorunsuz bir şekilde çalışıyor gibi görünüyor. Ancak Google, bu özellikleri henüz nedeni belirsiz bir şekilde etkinleştirmedi.

Muhtemelen bu gecikme, olası hataları tespit etmek ve düzeltmek için Google tarafından devam eden testlerin bir sonucudur. Videoda metin düzenleme özelliklerinin stabil çalıştığı ve nihai olarak halka açık bir şekilde sunulmaya hazır olduğu görülüyor.

Bu özelliklerin akıllı saatler ve web platformları gibi farklı cihaz kategorilerine sorunsuz bir şekilde entegre edilmesi, Google’ın muhtemel bir hedefi olarak görülebilir. Sonuç olarak, bu özelliğin farklı cihazlarda eşzamanlı olarak yayınlanması beklenebilir.

Keşfet

KIYASLA BAKALIM