kiyaslabakalim header

Evde WiFi sinyalini bozan suçlu ev eşyası keşfedildi! Asla tahmin edemezsiniz

Evde internet bağlantı gücünüz sürekli yavaşlıyor ve ne yaparsanız yapın sinyali artırmakta zorlanıyorsanız, belki de

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Evde internet bağlantı gücünüz sürekli yavaşlıyor ve ne yaparsanız yapın sinyali artırmakta zorlanıyorsanız, belki de evinizdeki beklenmedik bir eşya bu duruma neden oluyor. Akıllara ilk olarak mikrodalga fırın, televizyon ya da oyun konsolu gibi elektrikli aletler gelebilir, ancak bu sefer sorumlu bir ayna olabilir!

Virgin Media O2, evlerde WiFi sinyalini bozabilecek ve internet hızınızı düşürebilecek bir nesneyi tespit etti. Bu küçük ama etkili şey, aslında oldukça şık ve modern evlerin vazgeçilmezi. Evet, bu nesne bir ayna! Özellikle büyük boy duvar aynaları, arkasındaki ince metal kaplama nedeniyle WiFi sinyalinizi yansıtıp bozabilir.

Bir araştırmada, ankete katılan 2 bin kişiden yüzde 41’i, modemlerini televizyonun yanında ya da arkasında tutuyormuş. Yüzde 12’si modemi yere koyarken, yüzde 6’sı da yatağın altına yerleştiriyormuş. E haliyle, bu da sinyalin güçsüz olmasına ve internet bağlantısının yavaşlamasına yol açabiliyor.

Starlink’ten yeni nesil WiFi router! Neler sunuyor?Starlink’ten yeni nesil WiFi router! Neler sunuyor?

Starlink’ten yeni nesil WiFi router! Neler sunuyor?

SpaceX, uydu internet hizmeti Starlink için yeni Wi-Fi yönlendiricisini piyasaya sürdü. İşte Starlink Gen 3 WiFi router özellikleri!

Virgin Media O2, modem konumlandırması için en iyi yöntemin, modeminizin sinyalini en çok ihtiyaç duyduğunuz yerden görebileceğiniz bir konuma yerleştirmek olduğunu belirtiyor. Şirketin yöneticisi Gareth Lister, “Geniş bant internet günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası. Modeminizi nereye koyacağınız konusunda bilinçli olmak önemlidir.” diyor.

Modeminizin doğrudan güneş ışığı almadığından da emin olmalısınız, çünkü bu cihazınızın aşırı ısınmasına yol açabilir. Pencere kenarlarından ve sıcak alanlardan uzak tutmak bu yüzden önemli. Bir dahaki sefere internet bağlantınız yavaşladığında, modeminizin etrafında neyin olabileceğini kontrol etmeyi unutmayın. Belki de evinizin en şık aksesuarlarından biri, WiFi sinyalinizi sabote ediyordur!

Peki siz başka hangi nesnelerin sinyal bozabileceğini düşünüyorsunuz? WiFi modeminizin yanında bir ayna var mı? Aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca, SDN ofisinin 1 ayda kaç GB internet harcadığını merak ediyorsanız “buradan” izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM