kiyaslabakalim header

Dört Fallout oyunu da Steam listelerine oynuyor!

Amazon Prime Video tarafından hazırlanan Fallout’un dizi uyarlaması, seriye yeni bir soluk getirdi. Steam listelerinde

Picture of Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım

Amazon Prime Video tarafından hazırlanan Fallout’un dizi uyarlaması, seriye yeni bir soluk getirdi. Steam listelerinde yeniden yükselişe geçen Fallout oyunları, aynı zamanda sosyal medyada da konuşuluyor. Fallout oyunlarıyla ilgili son verileri ise Valve paylaştı.

Valve tarafından paylaşılan Steam Deck kullanıcı verilerine göre, Fallout oyunlarında artış yaşanıyor. Raporda, dört Fallout oyunu da en popüler Steam Deck oyunları arasında. Fallout 4 ikinci sırada boy gösterirken; Fallout: New Vegas ise yedinci sırada. Son yapım Fallout 76 Steam Deck’in en çok oynanan onuncu oyunu oldu.

fallout dizisifallout dizisi

Fallout dizisi sonrası artan bu satışa Steam’de yapılan özel Fallout serisi indirimi de denk gelince, serinin satışları fırladı. Şu an için Fallout: New Vegas fiyatı 1,49 dolar, Fallout 3 fiyatı ise 2,99 seviyesinde. Tüm Fallout serisine sahip olabileceğiniz Fallout Franchise Bundle paket fiyatı ise 33,56 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Serinin son oyunu olan Fallout 76 ise 4,79 dolar seviyesinde.

The Boys 4. sezon fragmanı yayınlandı! Ortalık yine yangın yeriThe Boys 4. sezon fragmanı yayınlandı! Ortalık yine yangın yeri

The Boys 4. sezon fragmanı yayınlandı! Ortalık yine yangın yeri

The Boys 4. sezon fragmanı, Homelander ve Butcher’ı büyük bir supe kaosuna hazırlarken izleyicilere heyecan dolu anlar vadediyor!

Bu rapor, Prime Video’da yayınlanan dizi uyarlamasının başarısın da gözler önüne serdi. Geçtiğimiz aylarda Steam Deck listelerinde sadece Fallout 4 yer alıyordu. Dizi sonrasında oyuncuların seriye akın etmesi ise Fallout oyunlarına olan merakı gözler önüne serdi.

Bethesda Studio’nun yöneticilerinden Todd Howard, Fallout’un dizi setine yaptığı ziyaretlerde şok olduğunu ifade etmişti. Tanık olduğu detaylara ve Fallout dünyasına olan bağlılığı ile ekibe teşekkür etmeyi unutmadı.

Netflix’in The Witcher dizisi yayınlandığında da benzer etkiler görülmüştü. The Witcher 3: Wild Hunt’ın oyuncu sayısında ve satışlarında büyük bir artış yaşanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM