kiyaslabakalim header

Gaziantep’teki katliam gibi kazada ölenlere veda

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde, minibüs ile beton mikserinin çarpıştığı kazada hayatını kaybeden 9 kişi toprağa verildi.

Picture of NTV

NTVGaziantep'teki katliam gibi kazada ölenlere veda

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde, minibüs ile beton mikserinin çarpıştığı kazada hayatını kaybeden 9 kişi toprağa verildi.

İslahiye-Hatay kara yolunun Ağabey mevkisinde dün Latif Örs idaresindeki minibüs ile Mehmet Göğüş yönetimindeki beton mikserinin çarpışması sonucu aralarında öğrencilerin de olduğu 9 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi yaralandı. Beton mikseri sürücüsü, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Hayatlarını kaybeden Şükrü Sağlam (71) Sena Taşkın (18), Sıdıka Ümran Yıldırım (15), Elif Görmez (17), Rakibe Erinmez (32), Sultan Erinmez (18), Sude Çelik (18), Hatice Günen (44) ve Sibel Sağlam’ın (18) cenazeleri, İslahiye Devlet Hastanesi morgundan alınarak, ilk önce Yeşilyurt Mahalle merkezine getirilerek helallik alındı.
Daha sonra kırsal Yeşilyurt Mahalle Mezarlığına getirilen cenazeler için İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar tarafından öğle namazına müteakip cenaze namazı kıldırıldı.
Törene cenaze yakınları ile Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Gaziantep Valisi Kemal Çeber ile vefat eden öğrencilerin eğitim gördüğü İslahiye Anadolu Lisesi ile İslahiye Farabi Mesleki Teknik Lisesi’nden öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Cenazelerden 8’i Yeşilyurt Mahalle mezarlığında defnedildi. Sude Çelik’in naaşı ise Esenler Mahallesi’nde toprağa verildi.Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM