kiyaslabakalim header

KADEM’den o habere tepki: Apaçık bir iftira ve gerçeklik payı yok

KADEM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “6 yaşında evlendirilen kız çocuğu davasında mağdurun avukatlığını

Picture of www.sabah.com.tr

www.sabah.com.trKADEM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“6 yaşında evlendirilen kız çocuğu davasında mağdurun avukatlığını yürüten Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Avukat Canan Sarı, bugün bir gazetenin manşetten verdiği haberde apaçık bir İFTİRAYA maruz kalmıştır.

“HİÇBİR GERÇEKLİK PAYI YOKTUR”

Yıllarca hukuk kurulumuzda gönüllü olarak görev alan, kadın ve çocukların mağdur olduğu davalarda ücret almadan hak savunuculuğu yapan, halen yine gönüllü olarak KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Avukat Canan Sarı’ya yönelik ithamların HİÇBİR GERÇEKLİK PAYI YOKTUR.

Av. Canan Sarı, KADEM’in “Kadının onuru ile yaşayabileceği güvenli bir toplum ve adil bir gelecek inşa etme” hedefine giden yolda, toplumsal vicdanı korumak için adalet savaşı vermektedir. Sesi yüksek çıkanların, çıkar odaklarının değil, mazlumun, mağdurun yanında durmaktadır.

“HABERİN ARKASINDAKİ GÜÇLERİ KINIYORUZ”

Her türlü basın etiğinden uzak bu haberi ve haberin arkasındaki güçleri kınıyor, tüm samimiyetimizle tekrarlıyoruz: YER VE GÖK ADALETLE AYAKTA DURUR!

Bir çocuğun ahı, dünyanın ve içindeki her şeyin üstündedir.”

Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM