kiyaslabakalim header

Kurbanlık fiyatları: 2024 Vekaletle kurbanlık fiyatları açıklandı mı, yurt içi ve yurt dışı kurban kesim bedeli ne kadar oldu?

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ’TAN AÇIKLAMA Başkanlık Konferans Salonu’nda düzenlenen “Vekaletle Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantısı”nda,

Picture of Habertürk

HabertürkDİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ’TAN AÇIKLAMA

Başkanlık Konferans Salonu’nda düzenlenen “Vekaletle Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantısı”nda, insanın yaratılış amacının Yüce Allah’ı tanımak ve O’na ibadet etmek olduğunu söyledi.

Hz. Adem’den beri var olan, Hz. İbrahim ve Hz. İsmail ile sembolleşen kurban ibadetinin bir anlamda Allah’ın rızasını kazanma, iyiye, güzele, hakikate ulaşma arayışı olduğunu belirten Erbaş, “Tevhit, takva ve teslimiyetin sembolü olan kurban ibadeti, alemlerin Rabb’ine kul olmanın, O’na yaklaşmanın, O’nun emirlerine itaatin en açık göstergesidir. Kurban, şartları haiz olan her zengin Müslüman için dini bir vecibedir.” dedi.

Erbaş, kurban ibadetinin “Allah’a duyulan muhabbetin diğer bütün sevgilerin üstünde olduğunun” bir ifadesi olduğuna dikkati çekerek, şu ifadeleri kullandı:

“Kurban, dünya hayatında bizlere ne bahşedilmişse, neyimiz varsa hepsini Allah yolunda feda edebileceğimizin bir alametidir. Kurban, Allah’ın bizlere bahşettiği nimetlere karşı şükür bilincini, yaratılanlara karşı da karşılık beklemeden yardımda bulunma erdemini pekiştiren bir ibadettir. Maddi unsurların ötesinde niyeti, samimiyeti, bağlılığı, fedakarlığı ve nihayetinde takvayı ortaya koymaktadır.”Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM