kiyaslabakalim header

Çerkezköy-Kapıkule Hızlı Tren Hattında sona doğru

KAYNAKDHA – İHA Türkiye’nin dört bir yanının demir ağlarla örülmesi sürüyor. İstanbul’la Edirne’yi birbirine bağlayacak

Picture of CNN TÜRK

CNN TÜRK


Çerkezköy-Kapıkule Hızlı Tren Hattı’nda sona doğru
expand

KAYNAKDHA – İHA

Türkiye’nin dört bir yanının demir ağlarla örülmesi sürüyor. İstanbul’la Edirne’yi birbirine bağlayacak proje hız kazandı. Türkiye’yi Avrupa’yla demiryolu sayesinde birleştirecek Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Hattı’nda büyük bölüm geride kaldı.

Tren projesi, Asya-Avrupa koridorunun aynı zamanda ilk parçası. Çalışma, 2019’da Çerkezköy-Kapıkule kısmında başlamıştı. Bu kısmın yüzde 80’i tamamlandı. Şu ana dek 53 alt, 59 üst geçit yapıldı. 16 demir yolu köprüsü, 2 tünel ve 3 viyadük inşa edildi.

Çerkezköy-Kapıkule Hızlı Tren Hattı’nda sona doğru

Çalışmalarla ilgili konuşan Edirne Valisi Yunus Sezer, “Bizim şehrimizi ilgilendiren kısım yani şehir merkezini ilgilendiren kısım haziran itibariyle bitirileceği, tabi bunun test ve deneme aşaması var. Ama test ve deneme aşamaları haziran itibariyle ama inşaat çalışmaları şehir merkezinde biter diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy-Kapıkule Hızlı Tren Hattı’nda sona doğru

Biten kısım dışında, 67 kilometrelik Çerkezköy-Ispartakule ve 9 kilometrelik Ispartakule-Halkalı fazzı da inşa edilecek. Projenin tamamlanmasıyla şu an 4 saatte süren Halkalı-Kapıkule arası seyahat süresi 1 buçuk saate inecek. Yük taşımadaysa 6 buçuk saatten 2 buçuk saate düşülecek. Mevcut hat kapasitesiyse 4 kat artacak.

Sivas – İstanbul yüksek hızlı tren durakları! İstanbul – Sivas YHT seferleri seferleri ne zaman başlıyor?Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM