kiyaslabakalim header

İBB, İSBİKE projesini çöpe attı

AK Parti döneminde 2012’de çevreci ulaşım sağlıklı yaşam hedefiyle İstanbulluların hizmetine sunulan İSBİKE akıllı bisiklet

Picture of BARIŞ SAVAŞ

BARIŞ SAVAŞ


AK Parti döneminde 2012’de çevreci ulaşım sağlıklı yaşam hedefiyle İstanbulluların hizmetine sunulan İSBİKE akıllı bisiklet kiralama sistemi Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanlığı koltuğunu oturmasının ardından kaderine terk edildi.

İBB iştiraki İSPARK tarafından işletilen, İstanbulluların yoğun olarak tercih ettiği İSBİKE akıllı bisiklet sistemi, 2019 yılı sonrası birçok kez ihmalkarlıkla gündeme geldi. Bisikletlerin son olarak 2023 yıl sonunda bakıma alındığı duyuruldu. Yapılan duyuruda “2023 yılsonu itibariyle İsbike Bisiklet Paylaşım Sistemi kapanacak olup bakım-onarım dönemine girecektir.

Bu sürede hak kaybı oluşmaması için abonelerimizin mevcut sürelerine sistemin kapalı olduğu süre kadar ilave edilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi. Ancak bu açıklamanın ardından ne İSPARK’tan ne İSBİKE A.Ş’den ne de İBB’ye bağlı Ulaşım Yönetim Sistemi’nden (UYM) açıklama yapıldı.

ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ

5 aydır kış uykusuna alınan bisiklet istasyonlarının hala boş olduğu ve çürümeye başladığı görüldü. Hiçbir bisikletin olmadığı İSBİKE istasyonlarının çöp kutusuna döndüğü görülmüştü. Önce bisikletlerin yok olduğu, sonrasında adeta çöp kutusuna dönen İSBİKE istasyonları vatandaşların da tepkisini çekmişti. Uzun süredir ortada olmayan bisikletlerin ise Kartal ilçesindeki bir depoda çürümeye terk edildiği görüldü.Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM