kiyaslabakalim header

Mayıs ayında NVIDIA DLSS destekleyen yeni oyunlar

NVIDIA, performans odaklı grafik işleme teknolojisi DLSS için kapsamlı bir duyuru gerçekleştirdi. Buna göre merakla

Picture of Ömer Dursun

Ömer Dursun


NVIDIA, performans odaklı grafik işleme teknolojisi DLSS için kapsamlı bir duyuru gerçekleştirdi. Buna göre merakla beklenen birkaç oyuna daha DLSS desteğinin geldiği açıklandı. Bu yapımlar arasında Homeworld 3’ün olması dikkat çekti.

DLSS teknolojisi, yapay zekaya dayanarak oyunlardaki kare hızını ve çözünürlüğü artırmayı hedefliyor. GeForce RTX ekran kartlarına özel olarak tasarlanan bu teknoloji, hem performans hem de grafik kalitesi artışı vadediyor.

DLSS bu hafta içerisinde üç oyuna daha ekleniyor. İlk olarak gerçek zamanlı strateji yapımı Homeworld 3 DLSS 2 desteği kazanıyor. Blackbird Interactive tarafından geliştirilen yapım, oyuncuların uzay savaşlarında kapışmasına olanak tanıyacak. Oyunun 13 Mayıs’ta sunulacağını belirtelim.

Efsane oyunlara elveda! Microsoft, üç stüdyoyu birden kapattıEfsane oyunlara elveda! Microsoft, üç stüdyoyu birden kapattı

Efsane oyunlara elveda! Microsoft, üç stüdyoyu birden kapattı

Arkane Austin, Tango Gameworks ve Alpha Dog Studios kapatıldı. Microsoft, Bethesda’ya bağlı oyun stüdyolarının fişini çekti.

Diğer iki oyun ise Bellwright ve Incursion: Red River olacak. Bilmeyenler için Bellwright; oyuncuların yerleşim yerleri inşa ettiği bir RPG oyunu. Henüz erken erişimde olmasına rağmen performans artışı sağlamak için DLSS 2 desteği sunacak.

Incursion Red River ise savaş sonrası Vietnam dünyasını ele alan FPS nişancı oyuncu olarak öne çıkıyor. Oyuncular isterlerse tek başına isterlerse arkadaşlarıyla birlikte taktiksel görevler gerçekleştirebilecek.

YouTube videoYouTube video

SDNSDNShiftdelete.net

NVIDIA, DLSS ve diğer RTX teknolojilerini destekleyen 500’den fazla oyun olduğunu söyledi. Özellikle DLSS, oyunlarda grafik kalitesi artışı sağlarken oyuncuların daha yüksek kare hızı almasını sağlıyor.

Siz DLSS destekleyen yeni oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM