kiyaslabakalim header

Microsoft, üç oyun stüdyosunu kapattığını açıkladı!

Microsoft, Xbox Game Studios’a bağlı geliştirici ekipleri düzenlemeye devam ediyor. Son olarak Bethesda’ya bağlı çalışan

Picture of Ömer Dursun

Ömer Dursun


Microsoft, Xbox Game Studios’a bağlı geliştirici ekipleri düzenlemeye devam ediyor. Son olarak Bethesda’ya bağlı çalışan stüdyolar elden geçirildi. Redfall ve Prey gibi oyunların geliştiricileri resmen kapatıldı.

Microsoft, 2020 yılında satın aldığı Bethesda Softworks bünyesinde düzenlemeye gidiyor. Xbox Game Studios Başkanı Matt Booty tarafından yapılan son duyuruda, birkaç Bethesda geliştirme ekibinin kapatılacağı ve takımların birleştirileceği açıklandı.

dishonored-ve-preyi-gelistiren-ekipten-yeni-projedishonored-ve-preyi-gelistiren-ekipten-yeni-proje

Prey ve Redfall ile tanınan Arkane Austin tamamen kapanacak. Çalışanlar ise diğer Bethesda projelerine kaydırılacak. The Evil Within’in geliştiricisi Tango Gameworks de kapanacak markalar arasında. Alpha Dog Studios’un mobil oyunu Mighty Doom ise 7 Ağustos’ta devre dışı bırakılacak ve stüdyo kepenk indirecek.

Cepte taşınabilen Winamp konsepti tanıtıldı!Cepte taşınabilen Winamp konsepti tanıtıldı!

Cepte taşınabilen Winamp konsepti tanıtıldı!

Retro medya oynatıcılarının geri döndüğü günümüzde tanıtılan Winamp konsepti, fiziksel bir cihaz olarak yeniden canlandırıldı.

Öte yandan Roundhouse Studios, ZeniMax Online Studios ile birleşecek. Bethesda’nın yayıncılık ve kurumsal bölümlerindeki çalışanların da işten çıkarılacağı ifade edildi. Bu operasyonları Xbox Game Studios üstlenecek.

Xbox Game Studios Başkanı Matt Booty, bu kararları alırken zorlandıklarını ancak oyun portföyü açısından önemli olduğunu ifade etti. Bethesda için yapılan yatırımları artırmak istediklerini ifade eden Booty, öncelikli oyunlara odaklanmak için kapasite yaratacaklarını dile getirdi.

Microsoft, geçtiğimiz aylarda Xbox bölümünden yaklaşık 1900 kişiyi işten çıkarmıştı. Bethesda Softworks Xbox’ın temel stüdyolarından biri olsa da, Redfall ve Starfield gibi başarısız oyunlar sonrasında stüdyo tartışma yarattı.

Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM