kiyaslabakalim header

İsrail Refaha girerse bomba yollamayacağım

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden CNN’e konuştu. Gazze’deki katliam dair itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

Picture of CNN TÜRK

CNN TÜRK


Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden CNN’e konuştu. Gazze’deki katliam dair itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

Gazze aylardır kuzeyden ve güneyden bombalanırken, ABD ise bu süreçte İsrail’e silah ve bomba sevkiyatında bulundu. Onca çağrıya rağmen ABD desteğini İsrail’den çekmedi. Gelinen aşamada ise ABD Başkanı Biden, katliamda kullanılan bomba ve silahların ABD’den gönderildiğini söyledi.

Biden, “ABD’nin İsrail’e verdiği ve şimdi durdurulan bombalar Filistinli sivilleri öldürmek için kullanıldı” dedi. 

ABD Başkanı Biden CNN’e verdiği röportajında, aylar sonra gelen itirafı dışında, Refah’ı da bombalayan İsrail’e uyarıda bulundu. Sivil yerleşim yerlerine girilmemesi gerektiğini söyledi.

Başkanı Biden, “Eğer Refah’a giderlerse, tarihsel olarak Refah’la başa çıkmak için, bu sorunu çözen şehirlerle başa çıkmak için kullanılan silahları sağlamayacağımı açıkça belirttim” diyerek İsrail’in güvenliğine yönelik taahhütlerinin devam ettiğini de “Bir diğer tartışma ise iki devletli çözüm konusu. Biden verdiği röportajda buna da değindi. Bazı Arap ülkeleriyle çalışma yürütüldüğünü açıkladı” sözlerine ekledi.

Biden, “Bir süredir Arap devletleriyle çalışıyorum isimlerini vermek istemiyorum ama Arap toplumundaki beş lider Gazze’nin yeniden inşa edilmesine yardım etmeye hazır iki devletli çözüme geçişte yardım etmeye hazır güvenliği ve barışı sağlamaya hazır” ifadelerini kullandı. 

Merkez Bankası’ndan menkul kıymet tesisine ilişkin karar: Yürürlükten kaldırıldı!

 Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM