kiyaslabakalim header

Başkan Erdoğan’dan “Eğitimde şiddete karşı önlem” açıklaması: Cezalar artacak

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, eğitimde şiddete karşı önlem açıklamasında bulundu. Başkan Erdoğan cezaların artırılacağını duyurdu.

Picture of HAKAN TEKİN

HAKAN TEKİNBaşkan Recep Tayyip Erdoğan, eğitimde şiddete karşı önlem açıklamasında bulundu. Başkan Erdoğan cezaların artırılacağını duyurdu.

X sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Erdoğan, mesajında şunları ifade etti:

ÖĞRETMENLER BAŞIMIZIN TACIDIR

Evlatlarımıza kattıkları bilgi ve değerler bütünüyle ülkemizin kalkınma mücadelesinde hayati önemde olan öğretmenlerimizi her türlü olumsuzluktan korumak, onlara mesleklerini icra edecekleri rahat ve güvenli ortamı sunmak asli görevimizdir. Ulvi bir mesleği icra eden, yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizi inşa ve ihya eden öğretmenlerimiz başımızın tacıdır. Bu anlayışa kararlılıkla sahip çıkan bir hükûmet olarak öğretmenlerimize ve diğer eğitim çalışanlarımıza yönelik şiddete ilişkin kapsamlı bir düzenlemeyi süratle hayata geçireceğiz.

CEZALAR YARI ORANINDA ARTIRILACAK

Kanun teklifi olarak Gazi Meclisimize sunacağımız düzenlemeyle, • Öğretmenlerimize yönelik fiillerde ceza kanunlarında öngörülen cezalar yarı oranında artırılacak. • Bu fiilleri işleyenlerin cezasının ertelenmesi engellenecek. • Bu fiiller tutuklama sebebi sayılarak tutuksuz yargılamanın önüne geçilecek.

ÖĞRETMENLERİMİZ MÜSTERİH OLSUN

Özel kurumlarda çalışan öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımız da görevleri sebebiyle kendilerine yönelik işlenen suçlar bakımından kamu görevlisi sayılacak. Öğretmenlerimiz müsterih olsun. Böylesine önemli bir mesleği ülkemizin her bölgesinde fedakârca yürüten öğretmenlerimize karşı şiddet olaylarına asla sessiz kalmadık, kalmayacağız. Bu vesileyle, İstanbul’da canice yapılan bir saldırı sonucu hayatını kaybeden İbrahim Oktugan öğretmenimize Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine, öğrencilerine ve tüm eğitim camiamıza başsağlığı diliyorum.

Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM