kiyaslabakalim header

Ermenistan’da kilisenin mitinginde Paşinyan’a istifa çağrısı

Ermenistan’da Tavuş bölgesinin dini temsilcisi Başpiskopos Bagrat Galstanyan’ın organizasyonunda yapılan “Vatan İçin Tavuş” adını taşıyan

Picture of Habertürk

HabertürkErmenistan’da Tavuş bölgesinin dini temsilcisi Başpiskopos Bagrat Galstanyan’ın organizasyonunda yapılan “Vatan İçin Tavuş” adını taşıyan yürüyüşe katılanlar ile Erivan’dan gelenler, Cumhuriyet Meydanı’nda miting için toplandı.

AA’nın, Ermenistan’ın resmi haber ajansı Armenpress’e dayandırdığı habere göre Galstanyan, burada yaptığı konuşmada, Başbakan Paşinyan’ın istifasını talep ederek, istifa için bir saat süre verdi. Paşinyan yönetimi ise Başpiskopos’a bir yanıt vermedi.

PAŞİNYAN’A İSTİFA ÇAĞRISI

Gösteriye katılanlar, Azerbaycan’la sınır belirleme çalışmaları yürütürken toprak tavizi vermekle suçladıkları Paşinyan’ın istifasını isteyen sloganlar attı.

KAMYONUYLA GÖSTERİCİLERİN ARASINA DALDI

Miting esnasında kimliği belirlenemeyen bir kişi, kamyonuyla göstericilerin arasına daldı. Damperini kaldırdığı kamyonla bir süre ilerleyen şoför, meydandakilerin tepkileri arasında bir süre sonra durdu. Burada hazır bulunan polisler, söz konusu kişiyi gözaltına aldı.

Ermenistan Soruşturma Komitesince olayla ilgili soruşturma başlatılırken; yaralı veya ölü bilgisi rapor edilmedi. Başpiskopos Galstanyan, geceyi protestocularla meydanda geçireceğini açıkladı.

Ermeni Apostolik Kilisesinin örgütlediği bazı vatandaşlar ve politikacılar, 4 Mayıs’ta Tavuş ve 8 Mayıs’ta Şirak bölgesi Gümrü şehrinden başkente yürüyüş başlatmıştı.

Galstanyan, yürüyüşe katılanlarla tüm Ermenileri dün yapılan Paşinyan karşıtı mitinge katılmaya davet etmişti.

*Haberin tüm fotoğrafları AA tarafından servis edilmiştir.Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM