kiyaslabakalim header

Girişimcilere 2 milyon TL’ye varan destek müjdesi!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, KOSGEB destek programlarının yeniden yapılandırıldığını ve girişimcilere büyük

Picture of Mert Can Aka

Mert Can Aka


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, KOSGEB destek programlarının yeniden yapılandırıldığını ve girişimcilere büyük fırsatlar sunan Girişimcilik Destek Programı’nı duyurdu. Bu program kapsamında, ülkemizin stratejik hedeflerine uygun sektörlerde faaliyet gösteren ve katma değer ile nitelikli istihdam yaratma potansiyeline sahip girişimlere 2 milyon TL’ye kadar finansman desteği sağlanacak. 

Programın amacı, Anadolu’nun dört bir yanında saklı olan girişimcilik potansiyelini ortaya çıkarmak ve fikirden ürüne, üründen pazara uzanan yolculuğu kolaylaştırmak. Özellikle genç, kadın, engelli, gazi ve şehit yakınlarının girişimcilik faaliyetleri desteklenecek ve bu gruplara ait girişimciler için destek üst limiti artırımlı olarak uygulanacak. 

Bakan Kacır, KOBİ’lerin Türkiye ekonomisinin belkemiği olduğunu vurgulayarak, “KOBİ’lerimiz, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma yolculuğumuzda beraber yürüdüğümüz yol arkadaşlarımızdır” dedi. 

Yerli elektron hızlandırıcısı devreye girdi!Yerli elektron hızlandırıcısı devreye girdi!

Yerli elektron hızlandırıcısı devreye girdi!

Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Türk Hızlandırıcı ve Işınım Laboratuvarı (TARLA) Elektron Hızlandırıcısı devreye alındı!

KOSGEB’in, 2002 yılından bu yana 1,3 milyon KOBİ’ye 180 milyar lira destek sağladığını belirten Bakan Kacır, KOBİ’lerin rekabetçilik ve inovasyon yetkinliklerini geliştirmenin önemine dikkat çekti. Bu kapsamda, yeşil dönüşüm projeleri için Dünya Bankası ile iş birliği içinde “Türkiye Yeşil Sanayi Projesi” başlatıldığını ve KOBİ’lerin karbon ayak izlerini azaltma ve kaynak verimliliğini artırma çalışmalarına destek verildiğini açıkladı. 

Ayrıca, geçtiğimiz yıl yaşanan deprem felaketlerinin ardından KOBİ’lerin yaralarını sarmak için Dünya Bankası ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı ile ortaklaşa “Deprem Sonrası Ekonomik Canlanma Projesi” hayata geçirildi. Bu proje kapsamında bugüne kadar 52 binden fazla işletmeye 16,8 milyar lira kaynak aktarıldı. 

Bakan Kacır, KOSGEB’in girişimcilikten kapasite geliştirmeye, küresel rekabetten afet sonrası destek programlarına kadar geniş bir yelpazede KOBİ’lerin yanında olduğunu ve yeni “Girişimcilik Destek Programı” ile bu desteğin daha da güçleneceğini belirtti. Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM