kiyaslabakalim header

Microsoft, Android ve iOS için Xbox game store tarihini duyurdu!

Özellikle bilgisayarda Xbox Game Pass aboneliğine sahip ve mobilde de aynı deneyimi yaşamak isteyen oyuncular,

Picture of Samet Kelebek

Samet Kelebek


Özellikle bilgisayarda Xbox Game Pass aboneliğine sahip ve mobilde de aynı deneyimi yaşamak isteyen oyuncular, uzun süredir Microsoft tarafından bir duyuru yapılmasını bekliyordu. Bugün gerçekleşen konuşmada Xbox yöneticisi Sarah Bond’un yaptığı açıklamalarla birlikte Android ve iOS için Xbox Game Store tarihi ve ilk çıkacak oyunlar kesinliğe kavuştu. İşte Xbox Game Android ve iOS çıkış tarihi…

Son tanıtılan işlemciler ve telefonlardan sonra mobil oyun sektörü oldukça hızlı gelişmeye başladı. Bu hıza şimdi Microsoft tarafından da bir adım atılıyor. Resmi duyuruya göre Xbox mobile game store, Android ve iOS işletim sistemleri için temmuz ayında indirilebilir olacak. App Store ve Google Play Store’a rakip olarak geleceği planlanan Xbox Game Store, üçüncü parti uygulama olarak indirilecek.

Xbox Game storeXbox Game store

Android tarafında üçüncü parti olarak yani internet üzerinden uygulamayı indirip telefonunuza kurmak halihazırda yapılan bir uygulama iken, iOS için aynı şey söylenemez. Şimdilik yalnızca Avrupa bölgesinde üçüncü parti uygulamalara izin veren Apple’ın Microsoft için izin verip vermeyeceğini zaman gösterecek.

Windows’taki Xbox uygulaması kullanışlı bir özelliğe kavuştu!Windows’taki Xbox uygulaması kullanışlı bir özelliğe kavuştu!

Windows’taki Xbox uygulaması kullanışlı bir özelliğe kavuştu!

Microsoft, Xbox uygulamasını Windows’ta daha kullanışlı hale getirerek oyunculara oyun deneyimini iyileştirecek Geri Atla özelliği getirdi.

Bond’un yaptığı açıklamalarda firmanın uygulamayı tüm cihazlarda, tüm ülkelerde, ve bir limit olmadan indirilebilir kılmasının tek yolunun tarayıcı üzerinden indirilmesi olduğunu görebiliyoruz. Xbox Game, Android ve iOS için tanıtıldığında ilk oyunlar Candy Crush ve Minecraft gibi oyunlar olacak.

Xbox Game Store Android iOS minecraft candy crushXbox Game Store Android iOS minecraft candy crush

Mobile Xbox Game Store, Güncellemelerle birlikte oyun kütüphanesini genişleterek kullanıcılara iyi bir deneyim sunmayı hedefliyor. Ayrıca üçüncü parti uygulama olarak yayınlanacak olması da daha rahat bir kullanım sunabilir.

Peki ya siz Microsoft’un Android ve iOS için Xbox store uygulaması hakkında neler düşünüyorsunuz? Siz indirmeyi düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM