kiyaslabakalim header

Microsoft Edge özelliği GPT-4 ile ışık hızına ulaşacak!

Microsoft, Edge tarayıcısının otomatik doldurma özelliğine büyük bir güncelleme getiriyor. Şirket, bu özelliği yapay zeka

Picture of Ahmet Safa

Ahmet Safa


Microsoft, Edge tarayıcısının otomatik doldurma özelliğine büyük bir güncelleme getiriyor. Şirket, bu özelliği yapay zeka teknolojisiyle harmanlayarak kullanıcıların daha karmaşık formları dahi rahatça doldurabilmesini sağlayacak. Bu, özellikle online formlarla sık sık uğraşanlar için adeta hayat kurtarıcı olacak. Peki tam olarak nasıl çalışıyor? Gelin yakından bakalım…

Şu anki Edge tarayıcısının otomatik doldurma özellikleri genellikle ad, soyad, telefon numarası gibi standart bilgilerle sınırlı kalıyor. Fakat Microsoft, yapay zeka destekli yeni sistemle kullanıcıların tıpkı bir asistan gibi yanlarında olacak. Örnek verecek olursak, bu sistem farklı ülkelerdeki adres formatlarını otomatik olarak tanıyacak ve doğru şekilde dolduracak.

Edge otomatik doldurma özelliği yapay zekaEdge otomatik doldurma özelliği yapay zeka

Hatta karmaşık doğrulama soruları ve kullanıcı özelindeki bilgiler gibi daha detaylı gereksinimleri bile anlayıp, uygun alanlara yerleştirebilecek. Edge’in kullandığı bu teknoloji, sadece bilgi girişini hızlandırmakla kalmayacak, aynı zamanda hataları azaltarak, kullanıcılara daha akıcı ve hızlı bir internet deneyimi sunacak.

Chrome’dan Microsoft Edge’e geçmek için 6 nedenChrome’dan Microsoft Edge’e geçmek için 6 neden

Chrome’dan Microsoft Edge’e geçmek için 6 neden

Google Chrome yıllardır en çok kullanılan tarayıcı olarak öne çıkıyor. Fakat Chrome yerine Microsoft Edge kullanmak için de 6 adet neden var!

Microsoft, yapay zeka ile donatılmış bu özellikle kullanıcılara sanki bir uzman yanlarında oturuyormuşçasına rehberlik edecek. Böylece, karmaşık form gereksinimleri olan sitelerde bile, bilgilerinizi girerken gözünüz arkada kalmayacak.

Microsoft’un Edge tarayıcısındaki bu hamlesi, Chrome gibi devlerin olduğu tarayıcı pazarında rekabeti kızıştırırken, kullanıcılar arasında da büyük beğeni toplayacağa benziyor. Yapay zeka destekli otomatik doldurma özelliği, kullanıcıların online işlemlerini daha verimli ve zahmetsiz hale getirerek, internet üzerindeki her türlü işlemi daha da kolaylaştıracak.

Kısacası Microsoft, Edge ile internette otomatik form doldurma stresini tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyor. Peki siz bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM