kiyaslabakalim header

Tepki yağmıştı! iPad reklamına Apple’dan cevap geldi

Bu hafta tanıtılan ultra ince iPad Pro ile birlikte Apple, yeni tabletini tanıtmak için “Crush!”

Picture of Ahmet Safa

Ahmet Safa


Bu hafta tanıtılan ultra ince iPad Pro ile birlikte Apple, yeni tabletini tanıtmak için “Crush!” adında bir reklam yayınladı. Ancak bu reklam, son iki günde yoğun eleştirilerin hedefi oldu. Apple, reklamın izleyenler tarafından pek beğenilmediğini ve yanlış anlaşıldığını kabul ederek, halka açık bir özür dileme gereği duydu. İşte detaylar…

Reklamda müzik aletlerinin, boyaların, kamera lenslerinin, kitapların, film karakterlerinin, heykellerin ve daha birçok şeyin ezildiği gösteriliyor. Aslında, Apple’ın bu reklamla anlatmak istediği, iPad’in de bu tür yaratıcı işleri başarabileceği yönündeydi; fakat bu konsept, izleyenler arasında hiç iyi karşılanmadı. Yani, iPad’in gücünü vurgulamak istemişlerdi ama işler biraz ters gitti.

Tim Cook açıkladı! Apple, insanları neye göre işe alıyorTim Cook açıkladı! Apple, insanları neye göre işe alıyor

Apple Pazarlama İletişimleri Başkan Yardımcısı Tor Myhren, Ad Age’e yaptığı açıklamada, “Yaratıcılık Apple’ın DNA’sında var ve dünya genelindeki yaratıcı işlerin güçlendirilmesi bizim için son derece önemli. iPad ile kullanıcıların kendilerini ifade etme ve fikirlerini hayata geçirme yollarını her zaman kutlamak istiyoruz. Bu video ile hedefi şaşırdık, özür dileriz,dedi.

Tepki yağdı! Apple’ın yeni iPad reklamı gündem olduTepki yağdı! Apple’ın yeni iPad reklamı gündem oldu

Tepki yağdı! Apple’ın yeni iPad reklamı gündem oldu

Apple, yeni iPad Pro reklamı “Crush” videosunda, sevilen nesneleri ezip parçalamasıyla gündeme oturdu. İzleyicilerden büyük tepki topladı.

Reklam, sanatçıları ve izleyenleri hiç memnun etmemiş. Eleştirilerin odağında, yaratıcı araçların fiziksel olarak yok edilmesi ve bu durumun sanatsal yaratıcılığı bir teknoloji ürünüyle değiştirme fikri yer alıyor. Apple, aslında kullanıcıların iPad ile nasıl muazzam şeyler yaratabileceklerini göstermek istemiş.

YouTube videoYouTube video

SDNSDNShiftdelete.net

Bu reklam ilk olarak Tim Cook’un Twitter’ında ve Apple’ın YouTube kanalında yayınlanmıştı. Apple, reklamın tanıtımına henüz çok para harcamadı, şimdi de TV’de yayınlamayı iptal etme kararı aldı. Ancak video hâlâ online platformlarda duruyor.

Görünen o ki Apple, insanları destekleme ve onlara ilham verme niyetindeyken, biraz yanlış bir adım atmış. Şimdi bu durumdan ders çıkarıp, gelecekte daha dikkatli olacaklarına eminiz. Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM