kiyaslabakalim header

Macron, Ukraynalı Zelenskyy’nin Normandiya’da D Günü’nden bu yana 80. yıl dönümü anma törenine katılmasının beklendiğini söyledi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Salı günü yaptığı açıklamada, Normandiya’da D Günü’nün 80. yıldönümü anma törenleri

Picture of Associated Press

Associated Press


Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Salı günü yaptığı açıklamada, Normandiya’da D Günü’nün 80. yıldönümü anma törenleri için Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskyy’yi diğer dünya liderleriyle birlikte karşılayacağını söyledi.

Başkan Joe Biden Fransa’nın ve Avrupa’nın Nazi Almanyası işgalinden kurtarılmasına yol açan çıkarmaların bu yılki anma törenlerine de katılması planlanıyor.

ZELENSKYY, BIDEN’IN YAKLAŞAN UKRAYNA GÖRÜŞMELERİNİ KAÇIRMASININ PUTİN TARAFINDAN ‘ALKILACAĞINI’ SÖYLEDİ

Düzinelerce İkinci Dünya Savaşı gazisinin, çoğu belki de son kez olmak üzere, Normandiya sahillerine dönmesi bekleniyor.

Almanya-Fransa

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 28 Mayıs 2024 Salı günü Almanya’nın Berlin kentinin kuzeyindeki Meseberg’deki Alman hükümeti konukevinde düzenlediği basın toplantısında bir harita gösteriyor. (AP Fotoğrafı/Ebrahim Noroozi)

Omaha Plajı’nda düzenlenen uluslararası tören, 6 Haziran 1944’te Britanya, ABD, Kanada ve diğer ülkelerden Normandiya’ya çıkan yaklaşık 160.000 askeri onurlandıracak.

Macron Salı günü Almanya’nın Meseberg şehrine yaptığı ziyarette, Zelenskyy’nin D Günü etkinlikleri için gelecek hafta ziyaretinde Paris’in Ukrayna’ya verdiği desteği ayrıntılı olarak açıklayacağını söyledi.

Fransa’nın Ukrayna’yı desteklemek için “gerekli olduğu sürece ne gerekiyorsa yapacağını” söyledi.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Kanada Başbakanı Justin Trudeau da D Günü anma törenlerine katılacak.

İngiltere Kralı III.CharlesKanser için tedavi görmeye devam eden, uluslararası töreni atlarken İngiliz törenleri için Fransa’ya gitmeyi planlıyor. Galler Prensi bunun yerine Omaha Plajı’nda kralın yerine geçecek.Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM