kiyaslabakalim header

Novak Djokovic’in Fransa Açık şampiyonluk savunması dizindeki sakatlık nedeniyle sona erdi

PARİS — Novak Djokovic Salı günü dizinden sakatlanarak Fransa Açık’tan çekildi, bu da şampiyonluk savunmasını

Picture of The Associated Press

The Associated PressPARİS — Novak Djokovic Salı günü dizinden sakatlanarak Fransa Açık’tan çekildi, bu da şampiyonluk savunmasını sonlandırdı ve bu da 1 numaralı sıralamadan vazgeçeceği anlamına geliyor.

Turnuva, Djokovic’in sağ dizinde medial menisküs yırtığının bulunduğunu söyleyerek haberi duyurdu. Yaralanmanın boyutu, Djokovic’in 23 numara Francisco Cerundolo’ya karşı 4,5 saatten fazla süren beş set süren dördüncü tur galibiyetinde sakatlanmasından bir gün sonra yapılan MRI muayenesi sırasında ortaya çıktı.

24 kez Grand Slam şampiyonunun Çarşamba günü çeyrek finalde Roland Garros’ta son iki yılın ikincisi olan 7 numaralı Casper Ruud ile karşılaşması gerekiyordu. Bunun yerine, Ruud yarı finale yükselme şansına sahip olacak ve burada 4 numara Alexander Zverev veya 11 numara Alex de Minaur ile karşılaşacak.

Üç Fransa Açık şampiyonluğunun sahibi Djokovic’in gruptan çıkması ve 14 rekorun sahibi Rafael Nadal’ın ilk turda elenmesiyle, birisi Pazar günü ilk kez Fransa Açık erkekler kupasını elinde tutacak.

Kalan yarışmacılar arasında, Salı günü 10 numara Grigor Dimitrov’u 6-2, 6-4, 7-6 (3) yenerek yarı finale yükselen 22 yaşındaki İtalyan 2 numara Jannik Sinner da yer alıyor. önümüzdeki hafta ATP sıralamasında Djokovic’in yerini alacağından emin oldu.

Sinner, Ocak ayında Avustralya Açık’ı kazandı ve ülkesinde 1 numaraya ulaşan ilk kişi oldu.

Sinner, “Novak’ı (yaralı) görmek herkes için hayal kırıklığı yaratıyor, bu yüzden ona acil şifalar diliyorum” dedi.

Djokovic’in sadece 18-6 olduğu ve bırakın finali kazanmak bir yana, hiçbir turnuvada finale bile ulaşamadığı bir sezonda, Fransa Açık’taki şampiyonluk maçına geri dönmesi ve rekorunu haftalarca artırmaya devam etmesi gerekiyordu. 1 numara.

Yıllar boyunca Djokovic, Nadal ve Roger Federer erkekler tenisini Büyük Üç olarak adlandırarak yönettiler ve aralarında toplam 66 büyük şampiyonluk elde ettiler. Ancak şu anda 42 yaşında olan Federer emekli oldu ve Pazartesi günü 38 yaşına giren Nadal, son 1,5 sezonun çoğunu sakatlıklar nedeniyle kaçırdıktan sonra daha ne kadar rekabet edebileceğini hesaplamaya çalışıyor.

37 yaşındaki Djokovic’in ne kadar süre takımdan uzak kalacağını veya bunun geleceği üzerinde ne gibi bir etki yaratacağını henüz kimse bilmiyor.

Yedi şampiyonluk kazanan Wimbledon 1 Temmuz’da başlıyor ve Paris Olimpiyatları’ndaki tenis müsabakaları 27 Temmuz’da Roland Garros’ta başlıyor.

Djokovic’in dizi, Fransa Açık için Paris’e gelmeden önce birkaç haftadır onu rahatsız ediyordu; Cerundolo’ya karşı kazandığı galibiyete kadar bunu kendine sakladı. Pazartesi günü ikinci setin başlarında Djokovic dizini burktu ve tıbbi mola aldı. O sırada ve sonraki değişiklikler sırasında bir antrenör eklem üzerinde çalıştı ve Djokovic, bir turnuva doktorunun kendisine ağrıyı hafifletmesine ve herhangi bir iltihabı azaltmasına izin verilen maksimum hap dozu olduğunu söylediğini aldı.

Djokovic Pazartesi akşamı şöyle konuştu: “Yarın veya yarından sonra sahaya çıkıp oynayabileceksem ne olacağını bilmiyorum.” “Biliyor musun, umarım öyledir. Bakalım ne olacak.”

Djokovic iki set bire kadar gerideydi ve dördüncü sette Cerundolo’ya karşı 4-2’lik bir farkla geride kaldı ve ilaç tedavisi devreye girdikten sonra oyun seviyesini yükseltti.

Djokovic daha sonra şöyle dedi: “Bu maçı kaybetmeme belki üç ya da dört puan uzaktaydım.”

Evet, direndi ve evet, kazanmak için geri döndü – bu onun Grand Slam’deki 370. zaferiydi, tenis tarihinde Federer’le en fazla beraberliği bozan galibiyetti – ama bunun maliyeti yüksekti. Ve Djokovic Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Court Philippe Chatrier’in içindeki kile daha iyi bakılması durumunda bunun önlenebileceğini düşündüğünü söyledi.

Hem o maçta hem de Pazar günü saat 03.00’te sona eren üçüncü turdaki 4,5 saatlik galibiyeti sırasında Djokovic, çekişi artırmak için başkan hakemlerin sahayı daha sık süpürmesini sağlamaya çalıştı.

“Yani bugün kendimi yaraladım. Evet hayatta kaldım. Maçı kazandım. Harika. Ama bir sonrakini oynayabilecek miyim?” dedi, vurgulamak için avuçlarını masaya vurarak. “Bilmiyorum. Yaranın ciddiyetini bilmiyorum. Peki bu yaralanma önlenebilir miydi? Set sırasında sahaya biraz daha sık bakım yapılsaydı muhtemelen mümkün olurdu.”Source link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşfet

KIYASLA BAKALIM